Výkonný výbor FAČR rozhodl o přerušení soutěžního ročníku 2020/2021, na podzim se tak už žádné zápasy v České republice konat nebudou. Fotbalisté mají předčasné volno. Podle vývoje epidemie Covid-19 bude v průběhu následujích měsíců oznámeno, jakým způsobem se bude sezóna 2020/2021 dohrávat.

Vývoj epidemie bohužel neumožňuje dohrát fotbalistům podzimní část sezóny. FAČR už dál nečekal a oznámil, že přerušuje veškeré asociací řízené soutěže, a to do 31.12.2020. Po dobu přerušení nejsou řídící orgány soutěží oprávněny schválit konání mistrovských a pohárových utkání.

Ligová fotbalová asociace požádala o výjimku z opatření pro pořádání zápasů první ligy. Je pravděpodobné, že nejvyšší soutěž k tomu dostane po vzoru ostatních zemí zelenou, zatím ale o výjimce rozhodnuto nebylo.