Před začátkem zimní přípravy Vám přinášíme krátký rozhovor s trenérem A – týmu Martinem Bernátkem.

Kdy se poprvé v novém roce sejdete s týmem?

První společný trénink máme naplánovaný na úterý 23.1. a v pátek 26.1 už odehrajeme své první přípravné utkání.

Jaký je plán přípravy?

Před samotným začátkem přípravy bude individuální běžecký týden, poté nás čeká 9 týdnů do samotného začátku jarní části soutěže. Během této doby máme naplánovaných 7 přípravných utkání.

Ke konci přípravného období máme domluveno 3-denní soustředění v Brumově.

Došlo k nějakým změnám v týmu?

Změny se budou řešit během přípravy. Důležité bude abychom se vyvarovali vážným zraněním. To nás na podzim hodně limitovalo.

Cíle týmu do zbytku sezony?

Chtěl bych se poučit z chyb, které nás stály body v podzimní části. A naopak využít těch dobrých věcí, které nám body přinesly. Opět půjdeme zápas od zápasu. Na každého soupeře se pokusíme připravit co nejlépe. A na jaké umístění to na konci bude stačit, to se uvidí. Abych byl trochu konkrétní tak osobně bych byl spokojený, pokud by se nám podařilo skončit minimálně ještě o jednu příčku lépe než po podzimní části, tedy celkově do 3. místa.

Vaše osobní hodnoceni půlročního působeni u týmu?

První půlrok v pozici hlavního trenéra hodnotím kladně. Nebylo to lehké rozhodování, přijmout tuhle funkci. I když jsem už několik let pomáhal trenérům v roli hrajícího asistenta, tak tahle role je přece jen jiná a pro mě úplně nová.

Začátek byl výsledkově jak na houpačce. Už před startem samotné soutěže nás čekal prestižní turnaj lázeňských měst, který se nám podařil vyhrát. Naopak pohár hejtmana Zlínského kraje se nám nepovedl, kdy nás vyřadila Nivnice už v osmifinále.

Krajskou soutěž jsme začali podobně. Na vítězství v prvním utkání s Fr. Lhotou jsme bohužel nenavázali v Osvětimanech a prohráli jsme 4:2. Poté přišla remíza s kvalitním Hrachovcem a následoval asi náš nejhorší zápas podzimu v Brumově, kde jsme zaslouženě prohráli 4:1. Poté jsme měli sérii šesti utkání bez porážky, až nás zastavily Kvasice. Na závěr podzimu bylo odloženo 1.kolo s rivalem z Nevšové. To jsme zvládli a vyhráli 3:0, což vedlo ke konečnému 4. místu tabulky. Je to dobrá pozice do jarních odvet, ale tabulka je hodně vyrovnaná. Pokud chceme být úspěšní, musíme začít tvrdě pracovat již od prvního tréninku a sbírat body od prvního zápasu. FKL-olééé.