V dalším rozhovoru pro naše webové stránky jsme vyzpovídali předsedu klubu, Zdeňka Červenku. Probrali jsme plánované novinky v klubu, trenéry u mládeže a krátce jsme zavzpomínali na fotbalový podzim.
Ahoj Zdeňo ze začátku taková lehčí otázka. Jak sis užil vánoční svátky a jak se připravuješ na podzimní část sezóny, jelikož si stále aktivní hráč B – týmu.
Zdravím všechny fans FKL! Vánoce jsem si užil s rodinou, především se synem, kterému jsem se věnoval. Navštívili jsme rodinu a kamarády, hlavně jsme se pohybovali v okolí domova a občas jsme vánoční pohodu proložili sportem či vycházkou. Jelikož mě fotbal baví a i nadále chci být platným hráčem našeho béčka snažím se pravidelně udržovat i když se zrovna netrénuje. Někdy si jdu zaběhat, zahrát fotbal či si zaposiluji.
V minulém roce jsme pořádali Lázeňský pohár. Jak by jsi tuto akci zhodnotil?
Mám radost, že se oslava 110.výročí povedla! Turnaj se nám podařilo jednak vyhrát, což potěší při takovém jubileu, ale také se nám podařil velmi dobře zorganizovat. Děkuji všem jednotlivcům, kteří se na velmi dobrém průběhu akce podíleli!
Prozradíš, na jaké novinky se můžeme těšit?
Největší novinkou a přínosem pro diváky bude nová tribuna u travnatého hřiště. Velké poděkování patří zastupitelstvu města, které investici schválilo. Na financování se podílí také Zlínský kraj. Konečně vznikne u travnatého hřiště kvalitní a důstojné zázemí pro diváky. Tribuna by se měla začít stavět na jaře.
Jaký je aktuální počet mládežnický hráčů?
Momentálně máme registrovaných cca 100 hráčů v mládežnických týmech. Jedná se o tři kategorie přípravky, mladší, starší žáky a dorost.
Proběhly nějaké změny u trenérských kormidel? A kolik trenérů je aktuálně v FKL?
Jako hlavní trenér působí od nové sezóny u mužů Martin Bernátek, dlouholetý hráč FKL. Na vedení mužské kategorie se podílel také Honza Jelínek, který v zimní přestávce dostal možnost působit u týmu Mladé Boleslavi jako asistent trenéra, bohužel jeho vytížení mu již nebude dovolovat vykonávat trenérskou činnost v našem týmu. Ale pevně věřím, že ho občas uvidíme v dresu našeho A či B mužstva. U mládežnických kategorií se pohybují čtyři hlavní trenéři, kteří jsou zodpovědní za danou kategorii. Jako asistenti jim pomáhají další čtyři kluci z dorostu. Jsem velmi rád, že tito mladí hráči mají chuť se do trénování zapojit a pomoct nám tak s výchovou mladých hráčů pro FKL!
Jaké je tvé osobní hodnocení mužských týmů po podzimu a jaké jsou ambice do jarní části sezóny?
Čtvrté místo A – mužstva je velmi pěkné umístění! Některé zápasy se nám velmi povedly (výhra Štítná 5:0), některé jak už to bývá méně (prohra Osvětimany, Brumov) Střed tabulky je vyrovnaný, takže bude rozhodovat každý bod. B mužstvo se nachází na třetím místě, což je také velmi dobrý výsledek.
Otázka na závěr padne na dlouhodobý cíl klubu, jaké jsou plány?
Dlouhodobě se snažíme vychovávat hráče pro mužské kategorie. Skok z dorostu do A mužstva je poměrně náročný, proto je důležité udržet B mužstvo, kde se mohou mladí hráči vyhrát a postupně naskakovat do Krajského přeboru. Rádi bychom rozšířili základnu mládeže, ale to je poměrně složité v dnešní době, kdy je kolem dětí mnoho jiných lákadel než sport či konkrétně fotbal. Důležití pro fungování mládeže jsou trenéři a další lidé, kteří mají chuť se fotbalu v Luhačovicích věnovat. Další dlouhodobou strategií je finanční zajištění klubu, které je pro činnost FKL zásadní. Díky podpoře města Luhačovice, Zlínského kraje, Národní sportovní agentuře a našim sponzorům se nám daří tuto zásadní věc realizovat.