Období hráčských útrap plné nabíraní kondice je již u konce. Jak hodnotí zimní přípravu trenéři mužů Martin Bernátek a Pavel Löbb. Na to jsme se zeptali v krátkém předsezóním rozhovoru.

 

Ahoj, jak hodnotíš zimní přípravu, na co byla zaměřena a jaký máš dojem z týmu?

Martin Bernátek: Máme za sebou 10 týdnů přípravy. První třetina byla zaměřena převážně na kondici, včetně individuálních běhu na začátku přípravy. Zbývající část přípravy jsme zaměřili na útočnou fázi a zakončení. Jak to tak bývá od půlky února se účast na trénincích snížila, bo klukům začaly letní semestry na školách. Taky nás hodně limitovalo zranění. Tak jsme často v přípravných utkáních museli zkoušet hráče i na jim nezvyklých postech. Ale alespoň jsem je viděl v jiných postech, než jsou zvyklí. Závěr přípravy jsme zakončili soustředěním v Brumově. Teď už je zbývá přenést to, co jsme natrénovali do zápasů.

Pavel Löbb: Zimní přípravu jsem s mým týmem absolvoval poprvé a mé pocity jsou veskrze pozitivní.

Samozřejmě byla zaměřená především na nabírání kondice. Což nemá nikdo rád – sám si to moc dobře pamatuju z let kdy jsem sám hrával, ale vím jak moc je to důležitá část přípravy.

Z týmu mám moc fajn pocit. Je to parta bezva lidí a moc dobře se s nimi pracuje. Atmosféra je uvolněná ( někdy až moc 🙂 ), ale v okamžiku kdy je potřeba

zabrat jsou všichni připraveni odevzdat 110%

 

Jak hodnotíš přípravné zápasy a na co jsi se s týmem zaměřoval?

Martin Bernátek: V přípravných zápasech jsme měli kvalitní soupeře. A i když nám zápasy výsledkově často nevyšly, tak herní projev tak špatný nebyl. Hold v přípravě není zas tak důležitý výsledek. Ale jsem rád za každý zápas se soupeřem z vyšší soutěže, protože takové zápasy nás mohou posunout. Kluci vidí nové herní styly a hlavně nasazení, se kterým tyto týmy vstupují do utkání. Zkoušeli jsme různé styly i rozestavení, vždy dle konkrétního soupeře.

Pavel Löbb: Přípravné zápasy byly kombinované s Áčkem a můžu říct, že všichni kteří do nich nastoupili je odmakali.

Zápasy byly různé od kondičních s U17 Dukly až po střelecké s Lipovcem.

Za mě jsem rád, že jsme zkusily varianty v rozestavění abychom byli flexibilnější ve hře a dále mě potěšilo, že si v zápasech mohli „čuchnout“ dorostenci k dospělému fotbalu.

 

Jaké je aktuální složení mužského týmu?

Martin Bernátek: Po podzimní části odešli hráči Jelínek (pracovní vytížení v Boleslavi), Novák (Baťov), Kryšpín (Tečovice). Naopak novými posilami se stali M.Mydlář a J.Chludil. Jinak tým zůstal více méně ve stejném složení. Důležité bude co nejdříve doléčit všechny zraněné a věřím, že budeme konkurence schopni těm nejlepším v soutěži.

Pavel Löbb: Aktuálně jsme téměř beze změn, ale přece jenom dvě zásadní proběhly. Tomáš Zub Zoubek a Michal Mikeš Piják.

Za oba jsem moc rád. Zkušenost Zuba a snaha se učit a zlepšovat Mikešova to jsou věci ze kterých mám velkou radost.

 

Jaké máte s týmy cíle do jarní části sezóny?

Martin Bernátek: Rád bych se s týmem pohyboval v podobných patrech tabulky jako po podzimu tak i na konci sezóny. A zkusil potrápit vedoucí trojici. Ale vím, že soutěž je velmi vyrovnaná, takže půjdeme zápas od zápasu a uvidí se, na co to bude po konci soutěže stačit.

Pavel Löbb: Já ctím heslo „radši mrtvý než druhý“ :), ale teď vážně. Béčko si vede velmi slušně, jsme po podzimu třetí.

Určitě bychom se chtěli vyvarovat některých zbytečný ztrát z podzimu a rádi bychom zopakovali výsledek třeba proti Štípě.

A já osobně beru jako výzvu zápas s Pasekami. Moc bych si přál s nimi uspět. Je tam několik hráčů, kteří mi prošli rukama ve zlínské akademii.

 

V pátek a v sobotu sehrajeme první mistrovské utkání, co by jste vzkázali fanouškům?

Martin Bernátek: Rád bych fanoušky pozval na první jarní kolo. Určitě se bude na co koukat. Čeká nás derby proti nám velmi známé Nevšové. Soupeř zase posilovat své řady kvalitními hráči a hlavně jejich trenér (skvělý stratég V.Durďa-Osky) nás velmi dobře zná. Nic jednoduchého nás nečeká, ale věřím, že svým přístupem a odhodláním utkání zvládneme. FKL-olééé!

Pavel Löbb: Určitě přijďte. Fotbal v Luhačovicích má kvalitu a skvělou partu lidí kolem. Přijďte se podívat jak to vypadá, když fotbal hraje parta bláznů, kteří tento sport milují.